UTK Црвено Светло Терапија Подлога за Телесна Болка, ПРЕДВОДЕНА 660&850nm погоден за носене Заврши Длабоко Терапија Појас со Тајмер Функција Ослободат Назад Рамена Бол
Свеж

UTK Црвено Светло Терапија Подлога за Телесна Болка, ПРЕДВОДЕНА 660&850nm погоден за носене Заврши Длабоко Терапија

DEN 2258.40

Достапно е за нарачката

【Црвено Светло Терапија & Инфрацрвени Зраци】UTK црвено инфрацрвена светлина појас е наменета за лична употреба за лекување на широк опсег на мускулоскелетни проблеми,Тоа има добар ефект на ослободување на хронична болка. (UTK Црвено Светло Подлога не вклучува моќ на банките). 【Ублажување на Болката во Грбот Уред Ефикасно】Црвено светло терапија е не-токсични и безопасно природен лек.На оваа подлога може да стигнат до длабоко региони на ткивата и мускулите на човечкото тело, подобрување на клеточниот метаболизам, олеснување на болки во мускулите и зглобовите. 【Големи Третман Област】рампа третман област е 15 x 7 инчен, 25 W висока моќност.Вкупно 360 компјутери длабоко светла, вклучувајќи 120 црвени светла и невидливи 240 инфрацрвени светла.Авто shut-off по 20 минути на подигнување. 【Мека Удобно&Погодно】UTK ЦРВЕНО СВЕТЛО ТЕРАПИЈА уредот е погоден за рамената, стомакот, половината, грбот, рацете, и делови на човечкото тело.Со мека Рака, заврши на болни делови на телото.Исто така може да се користи со енергија банка. 【Една Година Гаранција】 Една година гаранција за UTK ЦРВЕНО СВЕТЛО ТЕРАПИЈА, било какви прашања слободно контактирајте со нас, ПРВО, било перформанси инсуфициенција се јавува во рок од 1 година предизвикани од не-човечки штета, можете да добиете на нашата услуга по за слободни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.