Мулти Фокус Бело и Зелено Светло Терапија Светилка Сонцето Кутија - за лицата со МИГРЕНА - 10000 Лукс LED УВ-Бесплатно со Допир Тајмер Функција, се Прилагодува Осветлено
Свеж

Мулти Фокус Бело и Зелено Светло Терапија Светилка Сонцето Кутија - за лицата со МИГРЕНА - 10000 Лукс LED УВ-Бесплатно

DEN 958.80

Достапно е за нарачката

НОВ ВИД НА ЕНЕРГИЈА.Се разбудите и да започнете вашиот ден со нашите бела светлина терапија помага да се чувствувате како милион долари.Бела светлина терапија може да помогне за подобрување на расположение и енергија од страна на предизвикувајќи ослободување на серотонин.ПРОБЛЕМИ СО СПИЕЊЕТО?Нашата бела светлина терапија ќе ви помогне да го персонализирате на спиење рутина за да ви помогне да заспие, да остане спие & разбуди се обновува.Ние ви помогне да добиете вашето тело часовникот назад на распоред.ДА СЕ РЕЛАКСИРААТ ВАШИОТ УМ.Нашата зелена светлина, може да помогне да се ублажи чувствителноста да ви помогне да се опуштите.Истражувањата покажуваат дека зелено светло како што е нашата, може да помогне во намалување на болка и напнатост како што се мигрената додека симулира релаксирачка средина.СТЕ ИМАЛЕ ДОЛГ ДЕН.Ние го добие.Нашата светилка е благотворно зелено светло терапија ви помага правец надолу и да се подготви вашиот ум & телото за спиење.По сите, вие го заслужуваат тоа!. 100% ПАРИ гаранција за - Ако ништо друго не е работа на сите за вашата светилка, порака за нас, и ние или ќе ви даде целосна наплата или целосно нов светилка - ЗАГАРАНТИРАНА.Нашите клиенти се поважни од нашите продажни.Ние ќе се грижи за вас! **НАПОМЕНА ** ве Молиме не гледајте директно во светлината.Ова може да предизвика мигрена и други прашања.Ако сте чувствителни на светлина, овој производ не може да биде за вас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.