5PK Првенство и Лажичка Set - 25ml Чаши & 2.5 ml Топки (1/2 кафена Лажичка) - Дипломирал - Полипропилен - Одлично за Мерење - Eisco Лаборатории
Свеж

5PK Првенство и Лажичка Set - 25ml Чаши & 2.5 ml Топки (1/2 кафена Лажичка) - Дипломирал - Полипропилен - Одлично

DEN 1308.00

Достапно е за нарачката

ПАКЕТ ОД 5 | Чаши и топки се направени од висок квалитет, топлина и хемиски отпорен, силен и не-кршливи полипропилен пластика - Корисно за ресторани и кујни - Одлично за општи scooping, пренесување, мерење и мерење - исто Така одлична за мешање на бои, дамка, епоксидна смола.ПРЕЦИЗЕН | на Секоја чаша може да се одржи 25ml и е означен на секои 5ml со лесен-за-читање покрена надворешни graduations - Секоја лажица карактеристики 2,5 ml капацитет (1/2 кафена лажичка).СТАНОТ ДНОТО | Лажичка има рамно дно, со што се овозможува тоа да се одморат во исправена позиција за мерење и пополнување И чаша и лажичка се лесни за чистење.ОДЛИЧНО ЗА УЧИЛНИЦАТА, ЛАБОРАТОРИИ И апарати за ДОМАЌИНСТВО | Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба - исто Така, погодни за употреба како мерење чаши за готвење или со течност, пилула, или во прав доза.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.