MMOBIEL Полнење Порта Замена за PlayStation PS4 Контролер Dualshock 4 Модел: JDS-011 12 Pin Flex Кабел Нуклеарни (+) Шрафцигер
Свеж

MMOBIEL Полнење Порта Замена за PlayStation PS4 Контролер Dualshock 4 Модел: JDS-011 12 Pin Flex Кабел Нуклеарни

DEN 1077.60

Достапно е за нарачката

Висок Квалитет на Play Station полнење преку USB порт штекер одбор адаптер Замена за Play Station PS4 Модел : JDS-011 со 12 pin flex лента кабел.Замена на дел за безжичен контролер Dual Shock 4 V1 Втората генерација на Play Station PS4 конзола CUH-11 XX целосна серија.Компатибилност : Само со Sony Play Station PS4 Конзола CUH-1100, CUH-1115 A, CUH-1115 B.Љубезно потсетување : Sony започна 5-тото издание на овој Dual Shock 4 контролер.Секој модел доаѓа со различни вграден полнач модул.Препорачливо е да се провери твое пред ставање на ред.Расклопување вашиот контролер, споредете ги вашите полнење порта, и да го изберат вистинскиот соодветно : JDS-001, JDS-011, JDS-030, JDS-040 / FJDS-040 или најновото издание на 050 или 055. Пакетот вклучува : 1x Микро-USB порт за полнење штекер JDS-011. 1x 12 Pin flex лента кабел. 1x (+) Шрафцигер.Професионалната инсталација се препорачува.Висок Квалитет на Производот сите Предмети тестирани пред пратката.Објектот во Парк.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.