Вилбур Кертис G3 Чај Бруер 3.0-5.0 Литри Стандард Чај Бруер - Комерцијални Чај Бруер - TB (Секој)
Свеж

Вилбур Кертис G3 Чај Бруер 3.0-5.0 Литри Стандард Чај Бруер - Комерцијални Чај Бруер - TB (Секој)

DEN 15820.32

Достапно е за нарачката

G3 Дигитална Контрола - Модул- Обезбедува прецизна контрола за гурманските фино штелување со пулсот-подготовка, одлагање, и сите критични подготовка функции.G3 Enhanced Чај Вкус и Јасност - Со дигитални точноста, две одделни прецизност вентили да обезбеди ненадмината контрола над концентрира подготовка и разредување циклуси.Оваа комерцијални чај бруер е составен дел на било кој ресторан, хотел и храна локација за сервис. "Брзо Пијалак" Опција - Програма избор.Го скратува пијалак време со дозволување се концентрира и разредување циклуси да се извршуваат во исто време.Овој чај бруер има напредни функции дизајниран да биде водечка комерцијални чај бруер и ресторан чај бруер.Интуитивен Скролувајте-Преку Прецизност Програмирање - Large, светло осветлен дисплеј комуницира функции на прв поглед.Лесно прилагодување на времето, јачината, температура, пијалак функции и повеќе.User-friendly карактеристики беа наменети за храна услуга за професионалци кои имаат потреба од сигурен чај бруер.Вилбур Кертис е претпочитаниот пијалаци опрема услуги на ресторани, хотели и други комерцијални храна услуга установи.Нејзините производи се дизајнирани да ги задоволат издржливост и перформанси потребите на службата за храна професионалци.Популарен избор бидејќи ова комерцијални чај бруер држи чај топли и свежи. (ФАРМАЦЕВТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.