OhLectric ОЛ-42575 Флуоресцентна Светилка Стартер - Нуди Треперење Бесплатно Start - Трајни Сијалица Start - FS-5 Rohs Усогласеност - Светилка Делови и Прибор - Идеален за 4, 6 и 8 W Свет
Свеж

OhLectric ОЛ-42575 Флуоресцентна Светилка Стартер - Нуди Треперење Бесплатно Start - Трајни Сијалица Start -

DEN 144.96

Достапно е за нарачката

Високо-квалитетни материјали : Ова флуоресцентни светилки стартер е направен од премија одделение материјал кој е високо отпорна против ' рѓа и други хемикалии.Бидејќи тоа е рѓа слободно може да се широко се користи на отворено светло тела сигурни дека за да им даде на вашиот светилка фитинг поттик во startup време.Rohs-5 согласност : Ова 2 pin FS-2 Ro HS согласност заверена почеток се користат за 4, 6 и 8 w флуоресцентни светилки.Усогласеноста спектар одлучува светилки w дека може да се користи за одредена стартер.Овие електрични почеток се дизајнирани за ефикасно отпочнување и долго светилка живот.Треперење бесплатно на проектот : Овие флуоресцентни почеток се користат за треперење бесплатно да почне во флуоресцентни светилки.Овие почеток обезбеди потребни електрични снабдување на светилки и зголемете ги поставуваат во текот на нивната почетна започне.Овие почеток, исто така, играат широк улога во зголемување на флуоресцентна сијалица живот.Лесен за инсталација : Инсталирање на овие почеток е многу едноставна!Со користење на 2 игли во стартер база можете лесно може да го поправам на светилка база сет.Без било каков сложен алатки или техничари помош, можете да ги инсталирате оваа флуоресцентни светлина стартер.Користете почеток со соодветните вати светилки за подобри резултати.Широка употреба : може да се широко се користат во флуоресцентни светилки за ефикасна светилка започне.Нуди непрекинато напојување и совршен напон на сијалица, додека стартување.За да се зголеми животниот век на сијалица со 25% можете да ги користите овие Ro HS-2 усогласеност флуоресцентна сијалица почеток.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.