Светлосна Терапија Светилка, Ултра-Тенки УВ-Слободен 10000 Лукс Терапија со Светлина, Тајмер Функција, се Прилагодува Осветленоста Нивоа, Две Боја Температура, 90° Rotata
Свеж

Светлосна Терапија Светилка, Ултра-Тенки УВ-Слободен 10000 Лукс Терапија со Светлина, Тајмер Функција, се Прилагодува

DEN 2325.60

Достапно е за нарачката

【Надгради Светлосна Терапија Светилка】Едноставна и атмосферска појава, мека и прилагодливи осветлување, имитира широк спектар на сончевата светлина светлината.Оваа светлина светилка е целосен и конзистентен низ панел без сенки.Покрај тоа, оваа светлина кутија е прекрасно светла во полна сила и да ви помогне да се чувствувате повеќе весели на тмурна дена. 【Четири нивоа на Осветленост и Две Осветлување Режим】Оваа светлина има три светлината settings и две осветлување режим опции.Мазна Затемнување функција го прави лесно да ја прилагодите јасноста на боите ниво од 25% до 100% со едноставен допир на копче.Изберете повеќето ефикасно осветлување боја за вашите потреби. 【Тајмер и Допир Контрола Терапија Светилка】Оваа светлина терапија ламба нуди 4 изборен тајмер во зголемувања на 15 минути, можете да изберете на оваа терапија кутија светло за 15 / 30 / 45 / 60 минути.Со допир функција за контрола на осветленоста и тајмер функција,само треба да се допре копчиња со подлога од вашиот прст за да ги промените прилагодувањата. 【УВ-Слободен Безбедно Светлина】Ослободување на УВ-слободен 10,000 лукс интензитет природната сончева светлина, пријателски за очи и кожата.Идеален за канцеларијата на работниците, промена работа, несоница, и недостаток на изложеност на сонце.Дава сигнали на телото да направи да се чувствувате повеќе сончеви помош со вашата енергија и расположението во текот на денот. 【Пренослив Дизајн и 90°Заградата Стои】Светлосна терапија светилка доаѓа со 90 степен ротација стои заграда, можете да ги ротирате според вашите барања.Ултра-тенок дизајн е супер преносни и одлична за дом, канцеларија и патување.Кабелот е прилично долго и оваа мала светилка може лесно да се биде ставен на маса, салон или ноќни табела.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.