5 Пак Светлина Штекер Сенка Прстени, ALUCSET Навој Штекер Прстен за Средни База E26 Приклучоци, Замена Задржување на Прстените за Стакло Светилка Нијанси/Слаби Тела (Нав?
Свеж

5 Пак Светлина Штекер Сенка Прстени, ALUCSET Навој Штекер Прстен за Средни База E26 Приклучоци, Замена Задржување

DEN 167.76

Достапно е за нарачката

Пакет од 5 : Можете да ги користите завртка прстен да се поправи светилка капакот на сијалицата. 5 пакети може да ги исполни вашите повеќе потреби.Производ Големина : внатрешен дијаметар : 1-3/8" (32-милиметри); надворешниот дијаметар : 2-1/8" (54mm); висина : 3/8" (10мм).Материјалот е bakelite : силна изолација и висока температура отпор , Трајни и анти- ' рѓа, за да се осигура вашата безбедност.Широко Компатибилен : 5 монтажа прстени, можете да инсталирате некоја убава абажур за вашата светилка како ѕид светилка, додавање на малку забава во вашиот живот.Прочитајте Пред Купување : Ова абажур прстен не е погодна за сите E26 навој светилка држачи-само за E26 навој светилка држачи со дијаметар од 1-3/8 инчи (34 MM).Ве молиме да се измери вашата светилка носителот пред да го купат.Лесен за Користење : Стави убава абажур на вашиот светилка и да ја поправите тоа со овој прстен.Не електричар инсталација е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.