Motivx Алатки за Масло Филтер Plug Капа Исклучување Алатка за 2013-2019 Dodge Ram меморија Cummins
Свеж

Motivx Алатки за Масло Филтер Plug Капа Исклучување Алатка за 2013-2019 Dodge Ram меморија Cummins

DEN 238.80

Достапно е за нарачката

ИЗБЕГНУВАЈТЕ НЕУРЕДНА SPILLS - На Motivx Алатки Cummins Масло Филтер Приклучок за Dodge Ram меморија камиони печати нафта во филтер за време на отстранување и инсталација, помагајќи ти да се избегне неуредна spills и правење на нафта промени полесно.ПЕЧАТИ ТЕСНИ НА ФИЛТЕР - Едноставно вметнете ја алатка во врвот на филтерот се додека тоа сигурно печати во место, чување масло во внатрешноста на филтер без оглед на она што агол треба да го одржи на за да добие во или надвор од моторот за замрзнување.Т-се СПРАВИ со ДИЗАЈН - Нашите т-се справи со дизајн го прави лесен за инсталирање и отстранување на филтерот за масло, и ви дава сигурна потпора кога стигнаа во тесни простори во моторот за замрзнување.ЗА DODGE 2500 ИЛИ 3500 CUMMINS ДИЗЕЛ МОТОРИ - Ова масло се промени алатка фоки да филтри на 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Dodge Ram меморија Cummins Дизел Мотори.НАПРАВЕТЕ ВАШИОТ CUMMINS МАСЛО ПРОМЕНА ЛЕСНО, Брзо и лесно да ја промените од масло филтер на вашиот Dodge Ram меморија дизел без да се грижиш за масло одвод надвор од филтерот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.