ReliaBot 2 парчиња 8мм х 300мм (.315 x 11.81 инчи) Случај Појачани Хром Позлатен Линеарно Движење Род Вратило Водич - Метрички h8 Толеранција
Свеж

ReliaBot 2 парчиња 8мм х 300мм (.315 x 11.81 инчи) Случај Појачани Хром Позлатен Линеарно Движење Род Вратило

DEN 239.76

Достапно е за нарачката

Материјалот е јаглероден челик, која е многу погодна за линеарно движење род.Површината е хром галвански да се подобри цврстина.Chamfer на двата краја, полесно да се инсталира линеарни лагери и нема да боли прста кога ќе го инсталирате.Дијаметар 8мм, толеранција -0.005 мм да -0.03 mm ( 7.995 мм - 7.97 mm).Должина 300мм, толеранција од ± 0.5 mm ( 299.5 мм - 300.5 mm ).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.