Црвено Светло Терапија, Wolezek 18 Led диоди Црвено Светло Терапија Сијалица со 660nm Црвена и 850nm Инфрацрвени Комбо бранова Должина, Инфрацрвена Светлина Терапија Светилк?
Свеж

Црвено Светло Терапија, Wolezek 18 Led диоди Црвено Светло Терапија Сијалица со 660nm Црвена и 850nm Инфрацрвени

DEN 1199.76

Достапно е за нарачката

Надгради Црвено Светло Терапија Светилка : Секоја терапија сијалица има 18pcs висока моќност led диоди со вкупна. 9pcs 660nm длабоко црвена led + 9pcs 850nm во близина на инфраред led диоди што го прави најдобро бранова должина на светлина терапија.Инфрацрвена светлина е невидлив со голо око, па кога се користи оваа крушка само половина на чипови ќе се појави осветлени.Оптичка Леќа Дизајн : црвениот сијалица е опремен со 60 степен стаклена леќа и дополнителни супер големи оптичка леќа кои се подобри Irradiance > 141m W/cm2. Целна третман за вашето лице рамо коленото половината 20 минути во секое време.Дрога Слободно & неинвазивна Болка : Дизајниран да овозможи инфрацрвена топлина на телото.Инфрацрвената топлина го подобрува протокот на крв & циркулација на целната област, поттикнување на мускулите и оштетеното ткиво на пета.Лесно и трајни производи за употреба : со цел да се вклопи стандард E26/E27 приклучок, 100~240 V AC, Лесно да се постави и користи.Уживајте во светлосна терапија дома, секогаш кога ќе сакате да го.На висока моќност led светло терапија сијалица има вграден квалификувани топлина мијалник за подобро дисипација на топлина, издржливи во употреба.Грижете се-Бесплатно Гаранција : 12 месеци гаранција плус 30 дена задоволство или да се вратат гаранција, 100% пари назад.Ако не сте задоволни со нашите производи или имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку клиент порака, ние ќе се обезбеди 24/7 услуги на клиентите. (Еден вид потсетување : На сијалицата е малку тешки, ви препорачуваме да се користат со подот светилка, но не се стега светилка со gooseneck рака.).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.