SD Читач на картички 2 во 1, Rxonof USB-C и USB Читач за Мемориска Картичка 2 во 1 USB Читач на картички OTG Картичка Адаптер за SD, Micro SD, SDHC, SDXC, MMC Картичка Компатибилна со Mac, Windows, Linu
Свеж

SD Читач на картички 2 во 1, Rxonof USB-C и USB Читач за Мемориска Картичка 2 во 1 USB Читач на картички OTG

DEN 239.76

Достапно е за нарачката

USB 3.0 + USB C 2 Во 1 : Двата интерфејси за поддршка на високо-брзински пренос на податоци до 5 Gbps.Компатибилен со SDXC, SDHC, SD, MMC, RS-MMC, Микро SDXC, Micro SD и Микро SDHC картички.Наназад компатибилен со USB 2.0 и USB 1.1. Прочитајте 2 Картички Истовремено : Двете картичка слотови може да се користи истовремено особено кога е поврзан со PC/лаптоп, ќе добиете повеќе ефикасен пренос на податоци и веќе отпад долго да се чека.USB 3.0 USB C до SD Адаптер поддржува сите популарни мемориски картички вклучувајќи SD, SDHC, SDXC, RS-MMC, MMC, Micro SD, Micro SDHC, Микро SDXC и UHS-I картички во голем капацитет до 512 G.Plug & Play : Нема возачот инсталација потребни за Windows, Mac OS, Linux и др.Напојува преку USB или USB C приклучокот, затоа нема дополнителни моќ е потребно.Со прекуструјна, overvoltage и кратки-коло заштита, USB Читач на картички USB C обезбедува висока безбедност за сите поврзани уреди и мемориски картички. 5 Gbps Супер Брзина и 512 G Висок Капацитет : Овој USB Читач на картички Адаптер поддржува до 512 G SD/Micro SD картичка читање и супер брзина до 5 Gbps која ви овозможува да префрлувате HD филмови или датотеки во само секунди преку USB 3.0. Универзална Компатибилност : USB 3.0 приклучок работи со сите персонални компјутери/лаптопи/PS4/Xbox Еден/Smart TV на USB порт.USB-C конекторот е компатибилен со USB C/Thunderbolt 3 лап-топ компјутери како Mac Book Pro, Mac Book Air, Dell XPS15 13, HP Спектарот X360, Lenovo Yoga серија, и OTG от Андроид smartphones/таблети како Samsung Галакси S10/S9/S9/S8/A8/Табот S4, Huawei Колега 20/10/P30/P20/P10/Media Pad M5, Xiao MIX2/MIX2s, 6,LG G6/Nexus 5 X, One Plus 6/5 T/3.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.