Универзална Прилагодливи на Филтерот за Масло Клуч Смена Алатка Најдобро за Отстранување на Мотоцикли Автомобили Камиони & Тешки Масло Филтри се Вклопува Дијамет?
Свеж

Универзална Прилагодливи на Филтерот за Масло Клуч Смена Алатка Најдобро за Отстранување на Мотоцикли Автомобили

DEN 287.76

Достапно е за нарачката

Масло филтер клуч е направен од 45# јаглероден челик кој има повисока сила од нормално материјали.Тоа е сосема рѓа и отпорен на корозија и водоотпорен.Дава долго време перформанси.Масло филтер клуч може да се прилагоди на смена на филтри од 2-1/2 инчи до 4,5 инчи филтри.Се вклопува во 1/2 и 3/8 инчи плоштадот вози ratchet или 7/8 инчи клуч во сите видови на возила.Ова масло филтер клуч е дизајниран да ви помогне смена најтешките филтри на вашето возило.Овој клуч има три вилици дизајн и тоа ќе направи да се работи многу повеќе полесно.Овој Филтер клуч е направен со три вилици, кои нудат посилни, повеќе се обезбеди контрола од други клучеви.Вилици стегне доволно да се спротивстави на лизгање за помалку фрустрирачко масло промена искуство.Безусловна 30 дена пари назад, Ако сте незадоволни со оваа точка од која било причина, само да не контактирате за замена или враќање на средствата.ние сакаме вие да уживате во вашиот купува со леснотија и погодност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.