uxcell LM5UU Линеарна Топката Лежишта 5mm Понесе 10мм OD 15mm Должина за CNC Машина 3D Печатач 4pcs
Свеж

uxcell LM5UU Линеарна Топката Лежишта 5mm Понесе 10мм OD 15mm Должина за CNC Машина 3D Печатач 4pcs

DEN 287.76

Достапно е за нарачката

[SIZE] - Модел : LM5 UU, 5x10x15mm Метрички Двојно Печат Линеарна Имајќи. [УПОТРЕБА] - Линеарни лагери се дел од линеарно движење системи, често се користи во комбинација со цилиндрични шахти или guideways. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - Овие топката лого со две гума прашина затворени за да се спречи ingress на нечистотија, вода и странски разлика. [СПОСОБНОСТ] - Статичен Капацитет (Кор) : 167 N, Динамичка носивост (Cr) : 206 N (се Препорачува оптоварување е 80% од оценет оптоварување, да не ги надмине оценет оптоварување.). [АПЛИКАЦИИ] - Механички слајдови, 2-оската и 3-axis маси, линеарна маси, 3 D принтери, и др.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.