Galcon GAR6S2322P0 7101D Батерија Управувана Sprinkler Тајмер со Водоотпорен, Професионални Наводнување Контролер 3/4 инчи Вентил
Свеж

Galcon GAR6S2322P0 7101D Батерија Управувана Sprinkler Тајмер со Водоотпорен, Професионални Наводнување Контролер

DEN 2147.52

Достапно е за нарачката

ЛЕСЕН И ФЛЕКСИБИЛЕН за ПРОГРАМИРАЊЕ OPTIONS - Sprinkler тајмер Со 6 големи копчиња кои ќе ви овозможи да се наводнување неделно, секој ден, или кружно (од 8 започнува време во текот на денот до откако во).Наводнување во траење од 1 минута до 12 часа.Лесно се вклопуваат за црева, тапа и за паметни отворено sprinklers.ВРЕМЕТО И УВ ОТПОРНИ IP68 ИЗГРАДБА - Издржливи во сите временски услови со Водоотпорен Вентил и Голем LCD екран.Само една станица батеријата-управувана контролер, работи одлично за sprinkler кутии, без штекер близина.Преносни и лесно се става програмабилни тајмери за вашиот подземни sprinkler систем за полнење.ЕДЕН ПРИТИСНЕТЕ ДОЖД ОДЛОЖУВАЊЕ КОПЧЕТО - голема вода заштеди функција е еден притиснете "Дожд Одложување на Копчето" што паузира наводнување кога ќе видите дека дождот е многу веројатно.Притиснете исто копчето повторно за да се овозможи наводнување кога дождот поминува.Совршен inground инсталација да се регулира вашиот sprinkler вентил.ИДЕАЛЕН ЗА АВТОМАТСКО НАВОДНУВАЊЕ - Нашите преносни наводнување вентил тајмерот е идеален за автоматски операција на Капе и sprinkler системи со внатрешно наводнување вентил на 3/4 инчи.Можете да инсталирате или над или под земја во најмала на местата.батерија за наводнување контролер е тешка дизајн кој работи добро потопен во вода.ЗАДОВОЛСТВО - Ако поради некоја причина не сте 100% задоволни со нашата 1-Станица за вода sprinkler Батерија Управувана Контролер, едноставно контактирајте го нашиот пријателски услуги на клиентите експерти, ние ќе направиме сè што можеме за да се направат нештата десно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.