Линеарно Движење Прачки 2 ПАРЧИЊА 8mmx 500mm (0.315 x 19.69 инчи) Случај Појачани Хром Позлатен Линеарно Движење Род Вратило Водич за 3D Печатач, DIY, CNC - Метрички h8 Толеранција
Свеж

Линеарно Движење Прачки 2 ПАРЧИЊА 8mmx 500mm (0.315 x 19.69 инчи) Случај Појачани Хром Позлатен Линеарно Движење

DEN 470.16

Достапно е за нарачката

ВИСОК ЗАВРШИ И ПРАВОСТ : површината на Линеарно Движење Прачки се третира со посебни мелење и тешко хром позлата технологија, а потоа огледало полиран.Површина е мазна, без пукнатини, па дури и без меурчиња.ВИСОКА ЦВРСТИНА : Адаптација C45 високо квалитетен челик, висока фреквенција изгасне, површината хром позлата(10um-20um).Случајот цврстина може да се стигне до 57-62 HRC.Издржливи и отпорни на корозија.ВИСОКА ТОЧНОСТ : Дијаметар 8мм, толеранција -0.005 мм да -0.03 mm ( 7.995 мм - 7.97 mm), должина 500mm, толеранција од ± 0.5 mm ( 499.5 мм - 500.5 mm ).ХУМАНИЗАЦИЈА ДИЗАЈН : Chamfer на двата краја, полесно да се инсталира линеарни лагери и нема да боли прста кога ќе го инсталирате.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : 2 BUC 8мм х 500mm Линеарно Движење Вратило. 30-Дена гаранција за враќање на парите, 1 Година гаранција, 24/7 пријателски услуги на клиентите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.