Масло Филтер се Исцеди Алатка за Масло Филтер за Одвод Алатка Замена за 15620-36020 15620-36010 Scion 2.0 L да 5.7 L Мотори со Кертриџ Стил Масло Филтер Систем
Свеж

Масло Филтер се Исцеди Алатка за Масло Филтер за Одвод Алатка Замена за 15620-36020 15620-36010 Scion 2.0 L

DEN 300.00

Достапно е за нарачката

Fitment : Одговара за Toyota, Lexus, Scion 2.0 L - 5.7 L Мотори со кертриџ стил масло филтер систем.Одговара на Тојота Филтер за Домување Дел # 15620-36020 & 15620-36010. Висок-квалитет : Направен од висок квалитет на цврсти месинг, и нитрилна О-Прстен заптивки за долготрајна издржливост.3 парчиња сите метално тело се поврзува со 30 инчи долго силикони мозоци црево, кој ви овозможува да се насочи на нафта во вашиот масло располагање сад.Тоа го прави масло промена на процесот многу почисто со користење на овој масло мозоци црево.Откако домување е исцедена, тоа може да се отстрани за замена на филтер без вообичаените хаос.Пакет се Вклучени : 1x моторното Масло се Исцеди Црево(Не инструкции за инсталација).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.