Furi Ножеви Furi Про Азија Зеленчук Хеликоптер Секира Нож, Јапонски Нерѓосувачки Челик, Лесна Конструкција, 6-Инчен Нож (15 cm), 20 Инчи
Свеж

Furi Ножеви Furi Про Азија Зеленчук Хеликоптер Секира Нож, Јапонски Нерѓосувачки Челик, Лесна Конструкција,

DEN 1792.80

Достапно е за нарачката

Furi Про 6" Азија Зеленчук Хеликоптер-Секира Нож го прави лесни работи на тешки зеленчук со остар и широк нож; одлични за кршење лук и scooping и пренесување на храна; преголеми scalloped indentations пауза површинскиот напон помеѓу ножот и храна.Furi ножеви се познати по нивните рабови за сечење се заврши за екстремни острина, калено за работ на задржување и жилавост и нивната лесна конструкција за да се обезбеди крајна ракување со храна хигиена.Иновативни обратна оптоварување се справи обезбедува посигурна потпора; го намалува рака замор и повторувачки вид на повреди.Јапонски нерѓосувачки челик сечилото обезбедува супериорни издржливост, дамка и отпорност на корозија; обезбедува исклучително остар нож работ усовршуваа да идеална форма за крајна острина.Рака мие ножеви во топла сапуница вода со нож посочи далеку и сува темелно после миење; 25 година гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.