LOUISAX Месо Секира 8 инчен Зеленчук Секира и Месар Нож РК 9CR18MOV Челик кујнски нож готвач ножеви со Ергономски Справи за Домашна Кујна и Ресторан Црна, Портокалова
Свеж

LOUISAX Месо Секира 8 инчен Зеленчук Секира и Месар Нож РК 9CR18MOV Челик кујнски нож готвач ножеви со Ергономски

DEN 830.16

Достапно е за нарачката

Круг дизајниран се справи со добро рамнотежа ќе даде голем задржете искуство кое никогаш не сте имале пред тоа. (ве молиме имајте на ум дека тоа не може да се користи како хеликоптер за хард на коските). 【Исклучително Остар Нож】Секој нож се прецизност фалсификувани со квалитетот на високо-јаглерод од нерѓосувачки челик и се подложува на високо-технолошки вакуум топлина лекување и азот ниски температури калење да се подобри флексибилност, издржливост, edge задржување и отпорност на абење.Нашиот готвач ножеви се изградени за последните.Дојде и се обиде!Овој голем секира ќе ги импресионира вас, со нејзината флексибилност и одлични перформанси.својата долга и права на ножот дизајн ви овозможи да се целосно отсечени храна кога режење брзо како Про готвач.Стабилна целосна танг структура комбинирана голема & непречено да се зајакнат, го прават овој секира супериорна сила и здрав да го издржат тестот на времето. 【Професионален Дизајн】нема да биде изненаден дека речиси секој Кинески кујнски ќе ја имаат оваа или слична ножеви, за тоа е традиционален класичен нож дека голем број на готвачи се покажаа како корисни во текот на многу години на испитување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.