МОБ Осветлување 97573 Ecolux Biax T4 Крушка, Флуоресцентни, 1-Пакет
Свеж

МОБ Осветлување 97573 Ecolux Biax T4 Крушка, Флуоресцентни, 1-Пакет

DEN 155.04

Достапно е за нарачката

Компактна флуоресцентна сијалица.Трае до 10.000 часа. 13-Вати GX23 Ecolux T4. Бела сијалица со боја температура оценка на 2700 K.Светилка светлина ја осветлува вашата околина со светлината на излез од 825-lumens, одлична за природни, повикувајќи осветлени околини.На 13-Вати Компактни Флуоресцентни Светлина (CFL) дејствува како замена за 60-Вати блескаво светилки, заштеда на енергија и трошоци.Со користење на 13-Вати CFL светилки обезбедува околу 10.000-часа на оценет работи живот, што значи замена на светилки поретко.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.