Црвено Светло Терапија, Инфрацрвена Светлина Терапија подлога, 660nm Црвена и 850nm во Близина на Инфраред Комбо Црвено Светло подлога за Болка(Една Рака Рампа)
Свеж

Црвено Светло Терапија, Инфрацрвена Светлина Терапија подлога, 660nm Црвена и 850nm во Близина на Инфраред Комбо

DEN 1679.76

Достапно е за нарачката

Црвено светло двојна терапија 850nm&660nm,850nm инфрацрвена светлина која продира во кожата за ублажување на болка и замор.стигнат до длабоко слој на кожата, ја стимулира клеточната поправка и промовира циркулацијата на крвта, со што тен повеќе енергична и младешки.Инфрацрвени зраци се невидливи за голо око, имаат силно влијание енергија, производство на топлинска ефект, зголемување ткиво температура, подобрување на метаболизмот и подобрување на мобилен виталност и регенерација способност.Црвено светло терапија една рака подлога,РАБОТИ ПРИНЦИП - 660 NM црвено светло Повеќето од црвено светло се апсорбира од кожата, а со тоа се зголемува производството на колаген и оптимално здравјето на кожата.Инфрацрвени 850nm е невидлива светлина, па со голо око може да се гледаат само половина на светилка монистра се запали кога се работи! 850 наутички милји од близина на инфрацрвена светлина во Близина на инфрацрвена светлина, може да навлезат длабоко во телото, да го промовира мускулите обнова и намалување на болки во зглобовите.ФДУ Сопственикот/Операторот Број : 10082798. Црвено светло терапија Рака подлога, повеќе намени, грб, колената, телиња, нозе.Црвено светло терапија Рака подлога температура во 40-50 целзиусови степени.Препорачливо растојание 0 инчи од кожата контакт.ПРИРОДНО ЛЕКУВАЊЕ - Искуство безболна, природни физичка болка решение што може да го забрза оздравувањето и за намалување на болката предизвикана од воспаление и спортски повреди, промовирање на метаболизмот, намалување на вишокот на стомачни масти, и подобрување на горење калории за време на вежбање.Црвено светло терапија Рака подлога Со тајмер (30-90 минути), контрола switch континуирано да се притисне за 4-5 секунди за да ја отворите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.