RainMachine Допир HD-12, Облак Независни Smart Wi-Fi Наводнување Контролер, Компатибилен со Алекса, 12 Зони
Свеж

RainMachine Допир HD-12, Облак Независни Smart Wi-Fi Наводнување Контролер, Компатибилен со Алекса, 12 Зони

DEN 5496.00

Достапно е за нарачката

SMART РАСПОРЕД и ЗАЧУВУВАЊЕ на ВОДАТА, - Зачувување на водата со реално време, времето за корекција. (ЕПА Water Sense Сертифицирана проверка за попусти).CLOUD НЕЗАВИСНИ - Сите лични податоци зачувани на локално ниво.Rain Machine продолжува да работи дури и кога Wi Fi е долу.Прогноза просторна резолуција : до 1,5 километри.БЕСПЛАТНИ ВРЕМЕТО на ПОДАТОЦИ - Директен пристап до NOAA, METNO или Wunderground, Open Weather Map, Net Atmo.Користете Национално или Лични чувство за Станици за неверојатна точност.КОНТРОЛА ОД било КАДЕ - Боја на Екран на Допир, i Phone и Android, PC прелистувач за пристап со табла статистика.Работи од Дома, Работа или Одмор.АЖУРИРАНИ МОДЕЛ (2019) - Подобри WIFI.стотици Распоред и UI подобрувања.Се интегрираат со Алекса, Google Дома, Гнездо, НАМИГНУВАЊЕ, Smart Things преку IFTTT.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.