Tft Lcd Display Модулот, Lcd Возачот Одбор, Практични 3.2 Инчен Ili9341 за 65K во Боја Приказ 3.3 V ~5V 240320(Со допир)
Свеж

Tft Lcd Display Модулот, Lcd Возачот Одбор, Практични 3.2 Инчен Ili9341 за 65K во Боја Приказ 3.3 V ~5V 240320(Со

DEN 420.24

Достапно е за нарачката

Користење на Серискиот Периферните сериски Интерфејс магистрала, тоа само треба неколку IO да го олеснат екранот. 320 X240 HD резолуција, со допир на функцијата(опционално). 3.2 инчен екран во боја, поддршка 65 K во боја на екранот, и на екранот се шарени.Мемориска картичка картичка кафез за лесно проширување на експерименти.Обезбедува богат примерок програма.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.