Skoolzy Броење Деца Игри - МАТИЧНИ Apple Фабрика за Учење Играчки за 3 Год +, Фината Моторика Вештини, Боја Сортирање, Montessori Играчки за Години, Велигденски Подароци за Децат
Свеж

Skoolzy Броење Деца Игри - МАТИЧНИ Apple Фабрика за Учење Играчки за 3 Год +, Фината Моторика Вештини, Боја

DEN 527.28

Достапно е за нарачката

Инструкциите се прилагодени на вашите развој на детето.Apple Фабрика број признавање игри дете играчка има многу развојни бенефиции покрај наставата како да се избројат.Пластични МАТЕМАТИКА ИГРАЧКИ за деца на возраст до 7 години се лесни за чување и ги избриша за да се исчисти.Образовниот деца играчки, независно од Трети Лица Лабораторија за Тестирање.ПОДАРОК ИГРАЧКА ДЕКА Е ОД ЕДУКАТИВЕН И ЗАБАВЕН.Учат броеви, комплексни бои и учат еден-на-еден кореспонденција со apple математика manipulatives шалтери со број игри за децата на предучилишна возраст.Овие едукативни играчки за 3 год и до развие рано инженеринг вештини во еден забавен начин како тие се ИЗГРАДИ НА APPLE ПАКУВАЊЕ ФАБРИКА.Семе & броеви се спротивставени бои и лесно да се види кој работи и како сетилен играчки или математика игри за градинка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.