DXX 2 парчиња Автомобил Рокер го Вклучите/Исклучите Двострано Лепило Инсталација Површината Планината Копчето Switch се Користи за Автомобилската Осветлување Моќ Пре?
Свеж

DXX 2 парчиња Автомобил Рокер го Вклучите/Исклучите Двострано Лепило Инсталација Површината Планината Копчето

DEN 309.12

Достапно е за нарачката

2 ПАРЧИЊА рокер прекинувач, OFF/ON, употреба напојување 7А/12 V, максимална 10 A/12 V, напонски опсег : 0-220 V, толку повисок напон, струја ќе се намали, 220 V е помалку од 3.5 На струја.Дизајн : Мала големина, не заземаат многу простор, правоаголни дизајн, чувствителен копчиња, нема да бидат предизвикани од страна на грешка.Доведе жица : AWG18 жица, вкупната должина за 50 CM, го издржат врв тековната 10 A, црна паралелно жица, лесно да се скрие.Лесен за инсталација : двострано лепило паста за инсталација, нема да го оштети оригиналната структура; Забелешка : ве молиме чиста инсталација позиција пред инсталацијата, потоа ставете инсталација.Примена : автомобил светлина прекинувач, мотоцикл светлина прекинувач, брод светлина switch, ниска моќност електрични switch.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.