uxcell LM8UU Линеарна Топката Лежишта 8mmx15mmx24mm Јаглероден Челик за CNC Машина 3D Печатач 10pcs
Свеж

uxcell LM8UU Линеарна Топката Лежишта 8mmx15mmx24mm Јаглероден Челик за CNC Машина 3D Печатач 10pcs

DEN 276.24

Достапно е за нарачката

[SIZE] - Модел : LM8 UU, 8x15x24mm Метрички Двојно Печат Линеарна Имајќи. [УПОТРЕБА] - Линеарни лагери се дел од линеарно движење системи, често се користи во комбинација со цилиндрични шахти или guideways. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - Овие топката лого со две гума прашина затворени за да се спречи ingress на нечистотија, вода и странски разлика. [СПОСОБНОСТ] - Статичен Капацитет (Кор) : 265 N, Динамичка носивост (Cr) : 402 N (се Препорачува оптоварување е 80% од оценет оптоварување, да не ги надмине оценет оптоварување.). [АПЛИКАЦИИ] - Механички слајдови, 2-оската и 3-axis маси, линеарна маси, 3 D принтери, и др.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.