ZOSI 4K Ултра HD Камери за Безбедност Систем, Канал 4 Х. 265+ 4K (3840x2160) Видео DVR со 2TB Хард Диск и 4 x 4K (8MP) Ip67 Куршум Водоотпорна Камери за Надзор
Свеж

ZOSI 4K Ултра HD Камери за Безбедност Систем, Канал 4 Х. 265+ 4K (3840x2160) Видео DVR со 2TB Хард Диск и 4

DEN 2232.00

Достапно е за нарачката

【4 K 8.0 ПРАТЕНИК Ултра Висока Дефиниција и 150ft Долга Ноќ Визија】 Четири пати поголема резолуција од 1080 P.Оваа ултра HD 4 K CMOS Слика Сензор овозможува камерата да го фати повеќе светлина, која ја подобрува бојата, контрастот, и слабо светло перформанси.Во 4 K резолуција.Рекорд сè со поостри детали со висок Пиксели count (3840 x 2160) и да биде во можност да дигитално да зумирате во далеку објекти, без губење на било квалитет.До 150ft ноќ визија во целосна темнина и 200ft Ноќ визија во посебна амбиентална светлина. 【Напредни H. 265+ Видео Компресија DVR со 2 TB HDD】Ова е највисок и најефикасен на компресија технологии, троши 50% ПОМАЛКУ податоци и да има намален податоци стапало што ќе ви овозможи да се складираат повеќе видео запис до вашиот DVR .Исто така ја подобрува опсегот на ефикасноста и ви овозможува да се зголеми вашиот 4 K DVR и 2 TB HDD простор за складирање.Поддршка Ултра-Долго Континуирано Снимање и Копија Со USB.DVR може да се постави автоматски да ги замени најстарите видео. 【Поглед од било каде во било кое време】 На бесплатен стан Zosi Smart ви овозможува да ги видите сите на вашите камери во едно место.Проверете во вашиот дом или бизнис секаде каде што има интернет конекција.Бесплатен Стан за Live View & Репродукција на Паметни Уреди со Wi Fi или 2 G/3 G/4 G Насекаде и во секое време. 【Индивидуализира движење откривање зона и Сигнали 】 Бидете известени кога не се неочекувани движења.Smart известувања со слика ќе биде наметнува на вашиот smartphone преку ZOSI Smart App.Можете исто така да поставите Откривање зона од вашиот DVR за да се минимизира лажни аларми.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.