13 Вати CFL Светилки 2 Pin GX23-2 База 3500K Неутрален Бела 13W Висока Излезна 800 Lumens Двојно Цевка Компактни Флуоресцентни Светилки Plug-in 4 Пакет со Dysmio
Свеж

13 Вати CFL Светилки 2 Pin GX23-2 База 3500K Неутрален Бела 13W Висока Излезна 800 Lumens Двојно Цевка Компактни

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

КОМПАКТЕН : На Dysmio 13 W 2-Pin на База Двојно Флуоресцентна светилка е едноставна, простор за заштеда на опрема за осветлување за да одговараат на вашите осветлување потреби.На компактна големина на флуоресцентна светилка сида во својата инсталација во простори кои не се достапни да Цевка светилки.Двојно Флуоресцентни Форма на сијалица го прави тоа доволно голема за да зафат со прстите, но, сепак, доволно мала да се вклопи во штекерите (подножјата).Инсталиран во компактен простори.POWER SAVER : Конзумирање на само 13 Watts на моќ, Двојно Флуоресцентна светилка емитира светлина со светлината на 780 Lumens.За да се постигне соодветен прозрачна излез на нормален блескаво можеби ќе мора да се консумираат двојно количество на енергија.Ова ја прави Двојно Флуоресцентна светилка ефикасно штедење на енергија, опрема за осветлување.ДОЛГ ЖИВОТ : просечна блескаво се смета да бидат со добар квалитет, ако тоа успева да го надживеат 1000 часа на просечниот живот.Двојно Флуоресцентна светилка е проценета просечна живот на 10000 часа, што е 10 пати повеќе од просечниот живот на блескаво.Еден Dysmio 13 W 2-Pin на База Двојно Флуоресцентна светилка може да се спаси цената за замена на 10 блескаво.БЛАГОТВОРНО ЗА ОЧИ : На сијалица емитира светлина со совршена Боја Температура.На Флуоресцентна светилка има Температура на Бојата на 3500 K која е благотворно за очи.На CRI на 82 не е премногу груби и пријатно за очите, како и.ПОВЕЌЕ АПЛИКАЦИИ : Светилка е компактен и оттука има повеќе апликации.Магнетни балистички зависни, на сијалицата ќе биде идеален да се користи во Суета Бања Осветлување и Привезоци.На сијалицата работи парична казна во Надолу светла, излезете знаци, Вдлабнати таванот тела, Приказ осветлување, Задача осветлување и Ѕидот sconces, како и.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.