Callaway Golf 2020 Mavrik Индивидуални Железо
Свеж

Callaway Golf 2020 Mavrik Индивидуални Железо

DEN 3816.00

Достапно е за нарачката

Поради невиден побарувачката цела индустрија, предизвикувајќи недостаток на шахти и контрола, ние можеби ќе треба да се замени за еквивалент премиум вратило/зафат.Со MAVRIK, ние сме користење на Вештачка Интелигенција за прв пат во железо.Топката брзина е дополнително подобрен од страна на нашите 360 Лицето Првенство што flexes и изданија на влијание.Ние сме создадени еден софистициран лице архитектура која е уникатна за секој мансарда, па ние може да се создаде значителен поттик во топката брзина и зголемување на спин цврстината исклучување на секој железо.Обичајот на волфрам-исполнет тегови во секој железо ни овозможи да се лоцира позицијата на CG во секој железо со извонредна прецизност, додека сеуште одржување на топката брзина во Флеш Лице Првенство.Ова е како што може да се обезбеди оптимална започне и топката лет низ собата.Ние го спроведува нашиот патентиран уретан microspheres сеопфатно апсорбира несакани вибрации за чиста чувствуваат, додека, исто така, максимизирање КОР за неверојатни топката брзина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.