swark Super AMOLED Дисплеј Компатибилен со Samsung Galaxy S6 Работ G925S G925V G925i G925F Touch Screen Дисплеј со Рамка + Алатки (Црна)
Свеж

swark Super AMOLED Дисплеј Компатибилен со Samsung Galaxy S6 Работ G925S G925V G925i G925F Touch Screen Дисплеј

DEN 3432.00

Достапно е за нарачката

Таму сме многу настава видео записи на интернет, ќе може да види некои видеа за да дознаете како да се поправи или да најде професионална техничар за да им помогне со вас.Косата посува ќе ви помогне да ги отстраните вашите разбиена екран. Кабелот на екранот е многу кревка, не виткајте тешко. Чувајте ги вашите телефонски далеку од Магнетни материјали, бидејќи магнетни материјали може да предизвика мртвите допир, ако ги стави заедно за долго време.Објектот Specs Size : 5. Не користите низок квалитет на трети лица конектор адаптер за полнење на вашиот телефон, исто така, ќе го оштети вашиот екран.Сите екрани поминале низ серија строги тестови пред превозот надвор и се добро спакувани.закуп ни испратите слика ако најдете некоја пакет оштетени. Кога ќе го примите екран, ве молиме да проверите дали тоа е во добра состојба.Несоодветна инсталација може да предизвика невидливи штета на екраните, како вертикална зелени линии, на работ, духот на сликата, па ние препорачуваме да се тоа поправи со професионална техничар.Ако објектот е оштетен при пристигнувањето, ве молиме да ги споделите со нас преку испраќање ни порака.1 инчи Тип : Super AMOLED со Резолуција : 2560x1440 pixels Color : Црна Пакување : 1 x LCD+tools неколку совети за intallation1. Не го ставајте вашиот телефон заедно со клучеви, монети или други metalworks, бидејќи овие работи може да го изгребат екранот на телефонот.Алатки и две 3 M лепливи ленти се вклучени, не инструкции, не сме многу настава видеа на You Tube, можете да ги проверите.Се Компатибилни со " Samsung Галакси S6 Работ G925 S G925 V G925i G925 F ",ве Молиме да ја потврдите вашата верзија пред да купува. Користете екран заштитник за заштита на вашиот екран. Не го стави блиску до вас, кога ќе спиење, бидејќи вашиот безгрижно погоди може да ја намали на подот и екранот може доби скршени.Како да се заштити вашиот мобилен телефон screen1. Ве молиме внимателно да ги отстраните вашите разбиена екранот и да се поврзете на нов екран на плоча, а потоа го вклучите вашиот телефон за да се види дали се работи пред инсталацијата.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.