Еластична Бендови, Бела Еластична String Бендови за Шиење и Изработка (1/8 инчи 20 Метри)
Свеж

Еластична Бендови, Бела Еластична String Бендови за Шиење и Изработка (1/8 инчи 20 Метри)

DEN 1891.20

Достапно е за нарачката

●Еластична мозок е направен од висок квалитет на најлон и spandex материјал; трајни, здрав, дише и не бледнее. ●Широк спектар на примена, силна еластична јаже може да се користи за појас, чевли laces, косата врски, фустан, здолниште панталони, капа, кревет листови, итн. ●Нашата еластична бендови се високо еластична, топлина fusible, екстремно ниски кршење; практично без мирис; долготраен, која се протега до 80% до 100% . ●Спецификации : Должина : 20 Метри, 1/8 инчи (5mm) широк бел еластична кабелот за DIY маски. ●Лесен за употреба и многу мека, нејзината тенка и мека текстура ќе не стави преголем притисок.Можете исто така да користите ножици да се скрати еластична бенд до посакуваната должина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.