Прилагодливи Агли Заварување Магнет 20°-200°, Магнетни Заварување Носителот Менгеме Заварчик Алатка за Лемење за Позиционирање
Свеж

Прилагодливи Агли Заварување Магнет 20°-200°, Магнетни Заварување Носителот Менгеме Заварчик Алатка за Лемење

DEN 1374.96

Достапно е за нарачката

Се користи како заварување држачот во линија на хардвер обработка и градежната индустрија.Погоден за хардвер за доработка и железо заварување позиционирање во градежната индустрија.Јасно скала екранот, со одржување на работното парче однадвор да се оформи агол од 20°-200°, на работното парче може да биде фиксна брзо и прецизно.И внатре и надвор се магнетни.Тоа може да се одржи workpieces на повеќе агли, додека оставајќи рацете да ви бидат слободни, безбедно и ефикасно.Магнетни Заварување Менгеме Носителот доаѓа со бесплатен хексадецимален клуч за да го промените аголот брзо, и постои посебен слотот за држачот за да го чувате тоа, што е погодно за да пристапите во секое време и го направи тоа не е лесно да се изгуби.Силни магнетни, широк адсорпција површина, лесен за употреба, подобрување на работа ефикасност во голема мера.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.