NYX ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА Механички Око Молив, Eyeliner Молив, Црна
Свеж

NYX ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА Механички Око Молив, Eyeliner Молив, Црна

DEN 107.76

Достапно е за нарачката

МЕХАНИЧКИ EYELINER МОЛИВ : Линија и дефинирајте ги вашите очи со NYX Професионална Шминка Механички Око Молив.Овој основен црниот eyeliner молив е совршен за цртање заедно lash линии или smudging за smoky око шминка изглед.НЕ ОСТРИЛКА ви се ПОТРЕБНИ : Нашите Механички Око Молив е добра за вашето патување шминка торба.Само пресврт за повеќе eyeliner, без молив острилка е потребно!.СИТЕ ОЧИ НА ОКО ШМИНКА : Заврши на вашиот изглед со нашата комплетна палета на NYX Професионална Шминка око шминка производи од сенки палети да маскара, eyeliners, concealers, поставување на спрејови, и веѓа производи.СУРОВОСТ-СЛОБОДЕН КОЗМЕТИКА : Ние веруваме животни припаѓаат во нашите раце—не во лабораторија.Сите наши шминка е КАРТАТА е сертифициран суровост-слободни.Ние не ги тестираме сите наши производи врз животни.ОТКРИЈТЕ NYX ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА : Обидете се сите наши професионална шминка и убавина производи денес, од сенки, eyeliner, маскара & лажни трепките да кармин, фондација, буквар, руменило, bronzer, четки и повеќе!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.