Крик Јаже Fairlead,Hawse Fairlead 2500-4000lbs Алуминиум Замена за Winches на Повеќето Брендови
Свеж

Крик Јаже Fairlead,Hawse Fairlead 2500-4000lbs Алуминиум Замена за Winches на Повеќето Брендови

DEN 2306.40

Достапно е за нарачката

★Широка примена опсег : кабелот fairlead да може ефективно да го намали триењето и заштита на крик кабелот од триење, особено кога влечни во голем агол.Hawse fairleads се погодни за winches со максимално оптоварување на 2500-4000lbs. ★Издржливост : површината на кабелот обтекател уред е многу мазна за да се спречи јажето од се носи надвор, кои можат ефикасно да се спречи топлината генерирана од страна на крик од тоа да биде префрлен во крик јаже, и има силна времето отпор.И висока издржливост.Тоа може да се прилагодат за различни средини и одржување на добри перформанси за долго време. ★Високо-квалитетни алуминиумски материјал : кабел fairlead е направен од висок квалитет на алуминиум, што е рѓа-отпорни и отпорни на корозија.Тоа не треба да биде заменет често.Може да биде лесно и брзо да се надгради за да додадете боја за да ви овозможи со повеќе пријатно патување.Добар квалитет не само што може да обезбеди посигурна гаранција за вашиот живот, но и високо-квалитетни материјали исто така може да го продолжи работниот век на производот. ★Добри перформанси : На кабел fairlead е во согласност со строгите производ стандарди за квалитет, и сите производи се debugged и тестирани пред да замине на фабриката.Таа има висок степен на издржливост и може да се користи за долго време во off-road експедиции без да биде лесно да се оштетат. ★ Лесно да се инсталира : кабелот fairlead е конфигуриран според фабричките стандард и можат директно да се користи за да го замените стариот или скршени додатоци.Препорачливо е да се најде професионална installer-от за да ја инсталирате, па како да се избегне до неповратно оштетување на делови поради инсталација грешки, кои ќе го одложи времето и резултати за употреба.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.