Bushwacker 50915-02 Црна Џеб/Занитвам Стил Мазна Заврши 4-Парче Фендер Одблесокот во Собата за 2009-2018 Dodge Рам 1500 (Исклучува R/T & Rebel); 2019-2021 Рам 1500 Класичен (Исклучува Бунтовнички
Свеж

Bushwacker 50915-02 Црна Џеб/Занитвам Стил Мазна Заврши 4-Парче Фендер Одблесокот во Собата за 2009-2018 Dodge

DEN 460.80

Достапно е за нарачката

FITMENT : 2009-2021 DODGE РАМ 1500 1500 КЛАСИЧЕН 5.6' кревет 6.4' кревет 8' кревет ИСКЛУЧУВА R/Т И БУНТОВНИК МОДЕЛ.ПРОИЗВОД БЕЛЕШКИ : пред одблесокот гуми покриеност 2.6", пред одблесокот висина 4.75", заден одблесокот гуми покриеност 2", заден одблесокот висина 4.75", ситни дупчење што се бара, ситни сечење е потребно, Вклучува 2 предни и 2 задни ракети, инструкции и монтажа на хардвер.ОД КЛУЧНО ЗНАЧЕЊЕ ГУМИ ПОКРИЕНОСТ.Имајте нечистотија и остатоци надвор од камион Максимална гуми покритие за она што на патот се фрла во вас и ви држи правни кога се работи поголеми тркала & гуми пакети.КЛАСИЧЕН ЏЕБ СТИЛ.Вдлабнати нерѓосувачки челик завртки и масовно присуство Солиден & уникатен изглед на им била заклучена-на ракети без дупчење низ телото создавање лесно се инсталира.ЧЕСТО ИМИТИРАН, НИКОГАШ нема да се УДВОИ со гордост го измисли и конструиран во САД од нашиот комерцијален Dura-Flex 2000 Специјално дизајниран за издржливост и флексибилност вградената заштита од сонце филтри од штетните зраци и да престане да chalking во своите песни.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА, Подготвен да се качи право надвор од кутијата во нивните ОЕМ-стил црна мат финиш или да го персонализирате изгледот од сликата нив.СОВРШЕН FITMENT.Прецизност-инженерните fitment за секој конкретен возило со користење на CAD податоци, така што да се обезбеди заштита која одговара на големо и време е тестиран и доверба на пазарот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.