Quickun Месинг Компресија Фитинг Ferrule Ракав, 1/4 Цевка OD (Пакување од 30)
Свеж

Quickun Месинг Компресија Фитинг Ferrule Ракав, 1/4 Цевка OD (Пакување од 30)

DEN 182.16

Достапно е за нарачката

Големина : 1/4" Цевка OD.Ракави за цевка компресија монтирање.Се поврзува со бакар, месинг, алуминиум, или пластични цевки.Оваа Метали ракав компресија цевки вклучите се изработени од месинг, се поврзува со цевка, и е погоден за употреба со гориво и гасни системи. 3000 PSI работен притисок, Температура спектар на -65°F до 250°F (-53°C до 121°C).Овие приклучоци содржат олово и не им е дозволено од страна на сојузниот закон да се инсталира за вода за пиење се користи во U. S. A. и територии.Големина : 1/4" Цевка OD ( 30 Компјутери).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.