Quicksilver 87946Q04 во Линија Гориво Филтер Елемент - Меркур и Маринер Outboards
Свеж

Quicksilver 87946Q04 во Линија Гориво Филтер Елемент - Меркур и Маринер Outboards

DEN 272.64

Достапно е за нарачката

Замена на гориво филтер кертриџ отстранува оштетување или изведба ограбија гориво роден загадувачи.Произведени за да се исполнат Меркур Морски original equipment manufacturer спецификација најдобро да го заштитите вашиот outboard.Се вклопува во на во-линија гориво филтер за завртка на сад за под качулка филтри во прилог на outboard моторот.Ги заменува постарите бели пластични обоени филтер елемент.Оваа замена во линија гориво филтер одговара на сите Жива и Маринер outboards со завртка-за типот на филтер за чаши монтирани под моторот качулка.Не дозволувајте вода, влага или други гориво загадувачи роб коњски сили од вашиот мотор.Филтер за оние честички пред тие да може да се добие на вашиот мотор.Вклучува замена филтер елементи и гума дихтунзи за инсталација.На Quicksilver бренд е лидер во обезбедување на бескомпромисен мотор масла, делови и прибор за морската индустрија за над 65 години.Quicksilver е главен снабдувач на Меркур Морски Оригинална Опрема за замена на делови на мотор, масла и додатоци, но, исто така, работи да им служи на сите Оригинална Опрема брендови во морските и powersports индустрии.Тој заработил лојални следниве со обезбедување на највисок квалитет на производи за кои се тестирани преку некои од најпознатите ригорозни средини и постапки за тестирање.Нема резервни компанија доаѓа во близина на ниво на истражување и дизајн како Quicksilver; купување на Quicksilver е купување перформанси, заштита и мир на умот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.