Home Sweet Home Граѓанска Војна Песни
Свеж

Home Sweet Home Граѓанска Војна Песни

DEN 1060.80

Достапно е за нарачката

Мајк Скот И Пријатели Home Sweet Home (Граѓанска Војна Песни)Руралните Ритам Salutes 150 Годишнината ГРАЃАНСКА ВОЈНА (1861-1865)Мајк Скот е виден од страна на милиони ТВ гледачи секоја недела во текот на премиер-време на Rfd-Тв, (60 милиони домаќинства), настапуваат со Рони Рено & Рено Традиција на Рено е Старо Време Музичкото Шоу.Тој, исто така, е домаќин на нова музика ТВ серија Зад Соништа во моментов се емитуваше на Сина Автопати Тв.Руралните Ритам Евиденција е saluting на 150 Годишнината од Граѓанска Војна (1861-1865) со серија на албуми во врска со музиката на овој временски период во текот на овој многу важен пат во Американската Историја.Инструментална Почит Колекција содржи 14 песни, кои беа популарни во текот на Граѓанската Војна врши од страна на многу од денес s наградуван Bluegrass уметници, вклучувајќи Адам Steffey, Роб Ickes, Рајан Сатон, Aubrey Haynie, Тим Stafford, Мајк Compton, Бен Исаков и Скот Милер .Мајк Скот има собраа Сите Ѕвезда група на string музичарите да му оддадат почит на многу популарни салон песни, minstrel песни и маршираат песни од оваа ера, која ние сега знаеме како традиционалните стандарди.Овие песни не можел да се слушне за време на 1860 s низ Америка s поголемите градови, мали градови, руралните средини и војник кампови за време на Граѓанската Војна години. 150 години подоцна, овие Американски музички богатства може да се ужива повторно на оваа специјална колекција албум врши и произведени од страна на Мајк Скот и неговите All Star пријатели.Овие песни не треба да се изгуби и заборавени и се пренесува на идните генерации како дел од Америка s музичко наследство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.