MAIALOT Флексибилни Одвод Алатка Автомобил Масло Промена на Инка, Општа Намена Автомобилската Инка за Обновливи Количка за Одвод Инка Црвено Капе-Слободен Масло Филт?
Свеж

MAIALOT Флексибилни Одвод Алатка Автомобил Масло Промена на Инка, Општа Намена Автомобилската Инка за Обновливи

DEN 407.76

Достапно е за нарачката

【Широка Примена】Лесно пренесување на течности/суви состојки од контејнери шишиња, додека одржување на шалтер ослободени од spills.Автомобилската инка може да се користи во широк спектар на апликации вклучувајќи и пренасочување течни од Автомобил или цевка, пополнување автомобилот шасија и секое шише.На потенцијалните користи се бескрајни. 【Совршен Инка Дизајн】Совршен инка систем за најлесен пренос : флексибилен масло инка е многу погоден за места каде се полни Гориво или одвод масло, бензин и други течности од автомобили, камиони, мотоцикли, atv настана, индустриска опрема, тревник опрема, моторни, forklifts итн. 【Преструктуирање & повторна употреба】Направен од флексибилни легура и нитрилна гума, лесно да се обликуваат, создаде совршена обичај масло промена на инка.Повторна употреба илјадници пати.Рабовите можат да бидат моделирани околу филтри или да се исцеди за да се создаде течење-доказ печат, за да се задржи на моторното масло, мотор и рамка и околните делови чист и слободен од дамки од масло. 【Количка & Високо Компатибилни】Едноставно ги чисти и продавница за стан или се тркалаат до тоа да се вклопи во било алатка boxs.Одвод инка работи на температури од -30 да 425 степени Целзиусови, високо компатибилни со заеднички автомобилската течности. 【Детали за производот】На филтерот за масло инка големина : 14.5 X 6.7 инчен(37x17cm), таа има трапезоидна форма може да се промени во инка форма и flume форма да ги реши вашите дренажа масло водич проблем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.