ProTapes Кабел Пат Излечи Гума Смола Зона Обложени Gaffers Лента, 12.5 мили Дебели, 30 yds Должина, 4 Ширина, Жолта Печатени Црна (Пакување од 12)
Свеж

ProTapes Кабел Пат Излечи Гума Смола Зона Обложени Gaffers Лента, 12.5 мили Дебели, 30 yds Должина, 4 Ширина,

DEN 531.36

Достапно е за нарачката

11-мили дебели винил-обложени ткаенина gaffer е лента е во жолта боја со црни "Кабел Пат" text, и има гумени лепило за секој раб од една страна и мазна, nonstick област помеѓу рабовите за да се унапреди кабел и жица.Мат крпа согласува добро да се неправилни површини и има слаба светлина рефлексивноста.Лепило отстранува чисто од повеќето површини.Може да се користи на отворено и withstands температури од 50 до 200 степени Ф Мерки 4" широк и 30 yd.долго.Големина : 4" (Пакување од 12) | Боја : Жолта со црно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.