Хонда 662220 EU2200i 2200 Вати Преносни Инверторот Генератор
Свеж

Хонда 662220 EU2200i 2200 Вати Преносни Инверторот Генератор

DEN 14514.48

Достапно е за нарачката

Ова го прави идеален за кампување, дополнителни RV моќ и било која друга активност која бара тивка работа.Благодарение на нашите ексклузивни Еко-Гас за Системот, EU2200i нуди голема гориво ефикасност.Хонда е инвертер технологија значи стабилна, чиста енергија во помали, полесни пакет.Новото Хонда EU2200i инверторот генератор нуди огромна вредност за корисници, доставување 10 проценти повеќе енергија (200 w) од појдовната EU2000i модел, компанијата најпопуларните пренослив модел за иста цена.Ова го прави идеален избор за преку ноќ моќ, или за долго време апликации.Хонда Енергија Опрема поставува нов стандард во преносни моќ со воведувањето на сите нови EU2200i инверторот генератор.Две идентични модели можат да бидат го здружил со изборен кабел или кабелот за до 4400 watts на моќ, или одземаат многу време апликации.Прецизност на Хонда е инвертер технологијата обезбедува нашите инверторот генератори производство на моќ, што е толку сигурен како сила што ќе го добиете од вашиот места во домот.Во прилог на повеќе wattage, новото EU2200i испорачува потрошувачите дополнителни user-friendly функции, вклучувајќи гориво исклучи вентил кој им овозможува на моторот да работи со гориво снабдување исклучува, помага да се спречи прашања поврзани со застоена гориво; голем spout и масло мозоци олук за почиста, полесно масло промени; мазна, лесна напор одвратна; user-friendly дизајн кој содржи боја-кодирани startup поени за да започнете генератор; и зголемување на вентилација која ја подобрува струење што резултира во подобро ладење на клучните компоненти.На EU2200i работи на 48 да 57 велика британија, што е помалку бучава од нормален разговор.Толку тивко, вашите соседи ќе ви се заблагодарам.Додадете вториот EU2200i за дополнителна енергија.Со повеќе енергија, подобри перформанси и подобрување на леснотијата на користење и одржување, новото Хонда EU2200i е совршен избор за потрошувачите на енергија што им се потребни за работа, дома или игра.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.