WBJLG Правец на Hydroelectric Генератор за Наставата по Физичко Енергија Принцип
Свеж

WBJLG Правец на Hydroelectric Генератор за Наставата по Физичко Енергија Принцип

DEN 965.04

Достапно е за нарачката

Може да се користи за wind генератори како и вода, генератори.Комплетен производ : Тоа треба сами да се соберат на wind генератор модел колекции, можете да уживате во забавата на DIY.Добро средство за учење на ветерна енергија се генерира.Тоа исто така може да се користи за да се направи наука модели.Мини големина : Мали и многу добро за демонстрација, може да се користи како ветар наставата експеримент.Одлично да се посветам на учениците и децата' рацете на способност.Тоа може да се користи како модел вода - ветрот - светло комплементарни мрежа - поврзан енергија систем.Опис одлична алатка настава да се посветам на децата' s практични способности и интереси.Генераторот е ниско и не - блокатори, со ефикасност од 98%.Овој вид на наука модел е добра настава за полнење за енергија од ветер и од вода моќ за генерирање.Карактеристики - Боја : Избрани боја. - Материјал : Пластика. Големина на : 1. 65 X1. 60 X1. 60cm/ 0. 65 X0. 63 X0. 63 инч. - Излезен напон : 0. 01 - 15 V. - Излезна струја : 0. 001 - 0. 2А. - Ветер : / s. - Номинална вртење : 3000rpm. - Комплетен производ : Тоа треба сами да се соберат на wind генератор модел колекции, можете да уживате во забавата на DIY. - Мини големина : Мали и многу добро за демонстрација, може да се користи како ветар наставата експеримент.Одлично да се посветам на учениците и децата' рацете на способност. - Добро средство за учење на ветерна енергија се генерира.Тоа исто така може да се користи за да се направи наука модели. - Тоа може да се користи како модел вода - ветрот - светло комплементарни мрежа - поврзан енергија систем. - Може да се користи за wind генератори како и вода, генератори.Пакет Вклучувајќи 1 x Правец на Генератор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.