Daube де bœuf à la provençale - La Belle Chaurienne - 400g
Свеж

Daube де bœuf à la provençale - La Belle Chaurienne - 400g

DEN 355.92

Достапно е за нарачката

Provencal Говедско месо Чорба 1/2 Опис на опсегот на специјалитети - француски месо Состојки Компир 33% - Говедско месо потекло : Франција 20% - Corbieres AOC вино 14% (SULPHITES) - Вода - Морков - Црни маслинки - Парчиња кромид - Бебе кромид - Модифициран скроб - Сол - ЦРВЕНО вино, оцет (SULPHITES) - Концентрат од домати - ЦЕЛЕР - Праз - Природен вкус (вклучувајќи СОЈА) - Сончогледово масло - Лук - Шеќер - црн Пипер - Лорел - мајчина душичка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.