Мачка Нула Подлога, Scratcher Мат,Мебел за Заштита од Гребење Мачка,23.6 X 15.7 инчен Природни Сисал Мачка Нула Подлога,ги Задоволува Мачка Гребење Природа и ја Штити Безбед?
Свеж

Мачка Нула Подлога, Scratcher Мат,Мебел за Заштита од Гребење Мачка,23.6 X 15.7 инчен Природни Сисал Мачка Нула

DEN 335.52

Достапно е за нарачката

【Безбедно Материјал】- Size : 40x 60 см,Тој е направен од природни сисал коноп (ткиво ткаенина) и не содржи никакви хемиски адитиви.Тоа е високо отпорна на корозија, киселина, алкално, статички електрицитет, и притисок, мачка мебел заштитник е направен од не-токсични јасно винил и нема да ја иритираат вашата кожа или вашите миленици' шепи. 【Мулти-функционални Душеци】-гребење мачка подлога може да не биде само гребење подлога, но, исто така, на игра, спиење мат.Можете исто така да го користите како врата мат или бања килим.мачка нула влошки Можете да ги користите било каде, како што се каучи, столици, ѕидови, ткаенина софи, кожа мебел, маси, шалтери, вратите и да ја задржите вашиот мебел чиста и убава без било хаос. 【Носат-отпорни на Гребење Подлога За Мачка】- Нашата мачка scratcher килим се исткаени од сисал материјал, кои се рециклираат, рекултивираните, обновливите извори, и ќе им наштети на вашиот кожен пријател и животната средина.На сисал материјал го прави британија звук во исто време како clawing, кои повеќето мачки љубов.Тоа не само chage состојбата на мачка е недостаток на вежбање, но, исто така, му помага на мачка го намалите стресот. 【 Лесно Да се Чисти】- само се користи правосмукалка да се отстрани прашина и мачка коса, и, исто така, може да биде водата се мијат.Мачки ќе го сакам и природно дојде до тоа, мелење на канџи и истегнување на телото. 【Она што Ќе Добиете за】- А сисал мачки scratcher подлога (15.7 x 23.6 инчи) и 2 парчиња мачка нула влошки (5.5 inch x 15.5 инчен,11.8 инчен x 17.8 инчен).кој може да ги покрие многу големи области на вашиот мебел, обезбедување на подобра заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.