Океанот Исхрана Алги Избира Зелена Морски Алги 50-Листови 5.29-Ounces (150 Грама)
Свеж

Океанот Исхрана Алги Избира Зелена Морски Алги 50-Листови 5.29-Ounces (150 Грама)

DEN 311.76

Достапно е за нарачката

Здрава храна за алги-пасење (тревојади) морската риба.Зелена Морски Алги е поцврста отколку црвената и често се користи од страна на риби кои пасат на трева алги.Зајакната со природен екстракт од лук за да примами finicky јадат.Се хранат со користење на Океанот Исхрана е Хранење Бес Алги Клипови.Идеален за tangs, rabbitfish, морски angelfish, без ' рбетници, тревојади слатководни риби, и повеќе.Алги Избира Морски Алги се природна храна богата со витамини и минерали, кои се идеални за секојдневно хранење на тревојади риба – оние чии природни исхрана е делумно или целосно алги.Во прилог на екстрактот создава привлечен вкус што се entices дури и најпознатите finicky јадат.Исто така, Алги Избира се 100% сварлива, па вашите риби апсорбира максималната количина на храна и excretes помалку од тоа како отпад.Ова значи помалку аквариум clean-up за вас!За целосна балансирана исхрана, ние препорачуваме хранење Алги Избира во комбинација со Океанот Исхрана Формула Храна.Хранење Инструкции : откине парче од алги.Пати и ставете ја во Хранење Бес Алги Клип.Прикачување на клип на површината во внатрешноста на вашиот аквариум со користење на вшмукување чаша.Им овозможи на риба да се хранат.Отстрани било uneaten алги и по неколку часа.Овој производ е на дневен додаток на друга храна извори.За целосна балансирана исхрана, се хранат со Алги Избира како вкусен третираат заедно Океанот Исхрана Формула Храна.Алги Избира Зелена Морски Алги има место текстура која го прави совршен избор на храна за риби, како Жолта Tangs, кои пасат на трева алги и други морски растителниот материјал.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.