Oxbow Здравствена заштита на Животните Западен Тимотеј Сено - Сите Природни Сено за Зајаци, Гвинеја Свињи, Chinchillas, Хрчаци & Gerbils Масовно Големина
Свеж

Oxbow Здравствена заштита на Животните Западен Тимотеј Сено - Сите Природни Сено за Зајаци, Гвинеја Свињи, Chinchillas,

DEN 611.28

Достапно е за нарачката

Со гордост се ОДГЛЕДУВА ВО САД : Собрани свежи од Oxbow семејството на фарми од страна на нашите стручни сено лозарите.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Рака-сортирани и се на рака се одликува со внимание.Сите Oxbow сено лозарите се обучени во производството на премиум сено. 100% СИТЕ ПРИРОДНИ СЕНО : Сите природни – без адитиви или врзива.Ги ИСПОЛНУВА ОДРЕДЕНИ ХРАНЛИВИ БАРАЊА : Прерасна специјално за мали миленичиња.Богати со влакна за здрав дигестивен систем и здравјето на забите.Влакната е од суштинско значење за здравјето на вашиот зајакот, морско свинче, chinchilla, или други мали миленичиња.ИДЕАЛЕН ЗА ПОВЕЌЕ ПЕТ ДОМАЌИНСТВА.Нашите 9 lb, 25 lb, и 50 lb најголемиот дел од Западен Тимотеј сено големини се обезбеди неверојатно вредност и се идеална опција за пет родители со повеќе усти да се хранат!.ВЕТЕРИНАР ПРЕПОРАЧУВА : се Користи и се препорачува од страна на водечките ветеринари во светот.Големина на : 50 Фунти (Пакување од 1) Oxbow е сите природни Западен Тимотеј Сено е хранлив, сладок мирис трева која ќе го стимулира апетитот на вашиот зајакот, морско свинче, chinchilla, или други мали миленичиња.Сите домашни миленици имаат корист од различни во нивната исхрана - особено кога станува збор за сено.Домашни миленици, кои редовно консумираат различни hays се со помала веројатност да биде picky јадат кога се соочуваат со природните разлики меѓу пакети на сено.Во Oxbow, нашата цел е да им помогнеме на луѓето и миленици да живеат среќни, здрави животи.За повеќе од 30 години, ние сме специјализирани во производство на премија, вид и возраст специфична исхрана за мали миленичиња.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.