Guayaki Yerba Колега, Грејпфрут, Ѓумбир, Органски Пенливи Алтернатива на Сок, Чај, и Енергетски Пијалаци, 12 Унца Лименки (Пакување од 12), Намалени Калории со 45 Калории По Мо?
Свеж

Guayaki Yerba Колега, Грејпфрут, Ѓумбир, Органски Пенливи Алтернатива на Сок, Чај, и Енергетски Пијалаци, 12

DEN 1032.00

Достапно е за нарачката

Содржи дванаесет (12) 12 унца конзерви на Guayaki Yerba Мате подготвени за пијалок Грејпфрут Ѓумбир вкус; 80mg кофеин.Висока Енергија Инфузија : силата на кафе, здравствени придобивки од чајот и еуфоријата на чоколадо.Грејпфрут Ѓумбирот е sublimely веселиот yerba мате помеша со грејпфрут и ѓумбир.Засладен со агаве и stevia.Само 45 калории секој може да се.Секој пат кога ќе купите Guayakí Yerba Колега, возите вистинска промена, бидејќи регенерација на луѓето и планетата е интегрирана во нашиот бизнис модел.USDA Органски, Глутен Бесплатно, Не ГМО Проектот Потврдена, Кошер, Заверена Б-Корп, Направени Со Фер Трговија Состојки; Yerba колега содржи 24 витамини и минерали, 15 амино киселини и се богати полифеноли; yerba мате ја храни, а тоа го стимулира.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.