Stupell Индустрии Работат Капетан Игра Како Пират Lifesaver Штица Изгледаат Црни Врамени Ѕид Уметност, 16 x 20, Дизајн од страна на Уметникот Дафне Polselli
Свеж

Stupell Индустрии Работат Капетан Игра Како Пират Lifesaver Штица Изгледаат Црни Врамени Ѕид Уметност, 16 x

DEN 1543.20

Достапно е за нарачката

Димензии : 16 x 1. 5 x 20 Инчи Рамка.Со гордост се Направени во САД.Започнуваме со giclee lithograph монтирани на дрво, а заврши со texturized четка удар заврши.Ние не престане да постои, иако како ќе се вклопи во рок од 1. 5 инчи дебела абонос дрво жито рамка за да додадете длабочина и димензија.Подготвен да се Откажам - Без Инсталација или Хардвер Потребни.Дизајн Од Страна На Уметникот Дафне Polselli.Прво дојдоа на дрво, а потоа дојде платно, а сега ние се воведе нашиот 'Намести Giclee Текстура Ѕид Уметност. '100% произведено во САД како и секогаш, ние започнуваме со giclee lithograph монтирани на дрво, а заврши со texturized четка удар заврши.Ние не престане да постои, иако како ќе се вклопи во рок од 1. 5 инчи дебела абонос дрво жито рамка за да додадете длабочина и димензија.Подготвен да се откажам.Stupell Индустрии е обезбедување на квалитет на ѕид уметност и украсни додатоци за повеќе од четириесет години.Stupell производи се движат од платно ѕид уметност, дрво ѕид уметност, и врамени giclée уметност во спектар на теми, медиуми и големини.Без оглед на стилот, нашата модерна, современа, традиционално, или бебето ѕид уметност и дома декор е направена со најголема грижа и нега.Сите наши производи се со гордост се направени во САД, и се донесе на живот на нашите капацитети во Џонстон, РИ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.