Stanbroil 62-23543-01 Пламен Сензор Igniter уреди со покажувач на Род Одговара за Rheem Печка (1 Pack)
Свеж

Stanbroil 62-23543-01 Пламен Сензор Igniter уреди со покажувач на Род Одговара за Rheem Печка (1 Pack)

DEN 1444.80

Достапно е за нарачката

Премиум Квалитет : Пламен Сензор се направени од издржлив висок квалитет на абење-отпорен на метал и керамика.Се обезбеди траен и високи перформанси.Престанок : 1/4" машки брзо се поврзете, Агол - сензор офсет : 90 степени.Функција : печка пламен сензор е дизајниран да детектира пламен.Добра замена за Rheem 62-23543-01. Лесен за инсталација : Надминете себе си е едноставна и ефективни.Пламен сензор е безбедноста компонента на печка се наоѓа во внатрешноста на режач собранието.Тоа го следи и проверува дали пламенот гори внатре единица.Пламен сензор е еден од најважните безбедносни карактеристики на вашиот печка.Сензорот е кратка должина на тенки метални шипки што создава мала струја на електрична енергија со цел да се потврди постои оган гори во печка.Како гасни вентил се отвора за да започне процесот на согорување, сегашниот е испратен надвор од сензорот со цел да се открие присуството на топлина од пламен.Пламен сензори се обезбеди горилници правилно работат и имаат запален гас.Доколку сензорот детектира дека режач не успеа, тоа ќе го исклучи гас.Оваа режач пламен сензор (дел број 62-23543-01) е за furnaces.Инсталирајте Процес : 1.Исклучи ја моќта на вашиот печка (или друг уред).Тоа е многу важно. 2.Го отстраните скршеното Сензор и да го замените со нашиот нов сензор. 3.Пак на власт повторно, Проверка на Резултатите.Забелешка : да се Обезбеди компонента купување е компатибилен со вашиот апарат.Ако не сте сигурни, ве молиме слободно контактирајте со нас!Пред да се започне со пламен сензор замена, да се претвори во гас и електрична енергија исклучување на единицата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.