The Darkness II - PC
Свеж

The Darkness II - PC

DEN 95.04

Достапно е за нарачката

Клучни Игра Features Quad-користеше Хаос - Slash, земи, и фрли објекти и непријатели со Демонот Грб, додека истовремено отпуштање две оружје, додавајќи нова димензија на FPS category Harness Незапирлива Сила – Магистер на Демонот Грб и го повика сили на Темнината за уште повеќе експлозивни gameplay Kill Светлата – маѓепсан сили на Темнината манифестира само во сенките така употреба на животната средина да ги искористат и да внимаваш за непријатели кои ќе се користат лесни како weapon An Интензивна и Лични Патување – Искуство темнината, извртени и грчевито држејќи се за приказната напишана исклучиво за играта од страна на реномираните стрип автор Павле Џенкинс чии кредити, исто така, вклучуваат Incredible Hulk, Wolverine, и оригиналниот Темнината game Distinctive Графички-noire Стил – Графички роман засенчување и боја во комбинација со драматични осветлување на филм ноар им оддава почит на изворниот материјал и ги носи на страници на стрип серија на живот.Quad-користеше хаос : Slash, земи, и фрли објекти и непријатели со Демонот Грб, додека истовремено отпуштање две оружје, додавајќи нова димензија на FPS категорија.Инспирирани од страна на популарните стрип-серија создадена од страна на Врвот Cow4 играч Ко-оп – На Vendettas ко-оп режим карактеристики 4-играч поддршка, како и посебна приказна и уникатните знаци со способности врзани за Darkness Additional Слики од екранот.Интензивна и лични патување : Искуство темна, изопачено и грчевито држејќи се за приказната напишана исклучиво за играта од страна на реномираните стрип автор Павле Џенкинс чии кредити, исто така, вклучуваат Incredible Hulk, Wolverine, и оригиналниот Темнината игра., The Darkness II е интензивна првиот човек акциона игра која обезбедува извртени и грчевито држејќи се за нарација на трагедијата, модерен криминал, драма, и натприродни ужас.Тој е во состојба да тресат меморијата на Jenny смртта бидејќи флаширање до неговата натприродна моќ и сега Темнината сака надвор.Продолжение на критички признати 2007 ослободување, Темнината, The Darkness II е инспириран од најпопуларните стрип серија произведени од страна Врвот Крава Продукции, Inc.The Darkness II се издвојува визуелно со посебни графички ноар стил, и тоа е само игра која има Quad-Користеше : способноста да ги користите четири различни оружја независно и истовремено.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Darksiders - Xbox 360
Свеж
Darksiders - Xbox 360
Достапно е за нарачката
DEN 216.24
Оценка на купувачите:

Resident Evil 5 - Playstation 3
Свеж
Resident Evil 5 - Playstation 3
Достапно е за нарачката
DEN 719.76
Оценка на купувачите:

The Darkness II - Playstation 3
Свеж
The Darkness II - Playstation 3
Достапно е за нарачката
DEN 719.76
Оценка на купувачите: